January 30

Websitenizin Olmazsa Olmaz 3 Web Stratejisi

[fusion_text]Bir uzman veya girişimci olarak websitenizde uygulamanız gereken 3 olmazsa olmaz web stratejisi…

Kazançlarınızı artırıp işinizi büyütmenizde kritik rol oynayacak, websitenizin bu 3 olmazsa olmazını  bu videoda sizin için özetledim…

[youtube id=”dsKeNmgjtfM” width=”700″ height=”393″ autoplay=”no” api_params=”&rel=0″ class=””]

[/fusion_text][tagline_box backgroundcolor=”#e5e5e5″ shadow=”no” shadowopacity=”0.1″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”top” content_alignment=”left” link=”” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_shape=”” button_type=”” buttoncolor=”” button=”” title=”Video’yu beğenip faydalı bulmuşsanız:” description=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””]

1) Beğenin, paylaşın ve sayfanın altındaki yorum alanına bu 3 web stratejisi ile ilgili soru, yorum ve düşüncelerinizi yazın.

2) Periyodik olarak yayınlayacağım YouTube videolarını kaçırmamak için buraya tıklayarak YouTube kanalıma abone olun.

3) Bu tür videolar’dan çok daha kapsamlı ücretsiz eğitim içerikleri ve videolar için ücretsiz email bültenime katılın. Bunun için tek yapmanız gereken buraya tıklamak

[/tagline_box][fusion_text]Video’da konuştuğumuz bu 3 web stratejisini (en azından birini) artık websitenize entegre etmenin zamanı geldi. Belki etmişsinizdir bile.

Soru, yorum ve düşüncelerinizi sayfanın altındaki yorum alanına yazın, oradan devam edelim…

Erün Albayrak,[/fusion_text]

[social_links icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” icon_colors=”” box_colors=”” tooltip_placement=”” rss=”” facebook=”http://facebook.com/erunalbayrak” twitter=”http://twitter.com/erunalbayrak” instagram=”” dribbble=”” google=”https://plus.google.com/101452635002266851576/about” linkedin=”http://tr.linkedin.com/in/erunalbayrak” blogger=”” tumblr=”” reddit=”” yahoo=”” deviantart=”” vimeo=”” youtube=”http://youtube.com/erunalbayrak” pinterest=”” digg=”” flickr=”” forrst=”” myspace=”” skype=”” paypal=”” dropbox=”” soundcloud=”” vk=”” email=”” show_custom=”no” alignment=”left” class=”” id=””][separator style_type=”none” top_margin=”” bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][accordian class=”” id=””][toggle title=”Video’yu metin olarak okumayı tercih ediyorsanız buraya tıklayın.” open=”no”]

Bir uzman veya girişimci olarak, websitenizde uygulamanız gereken 3 “olmazsa olmaz” web stratejisi

Neler mi?

Kazançlarınızı artırıp işinizi büyütmenizde kritik rol oynayacak websitenizin bu 3 olmazsa olmazını birazdan bu kısa videoda konuşacağız..

Merhaba ben Erün Albayrak. Artık birçok uzman ve girişimci, internet ve dijital dünyanın geldiği ve hızla ilerlediği noktanın farkında. Artık herkes, bu değişime ayak uyduramayanların kısa bir süre sonra rakiplerinin arkasından bakmak zorunda kalacağını biliyor… ve bu yüzden de, birçok uzman ve girişimci gerek internet bazlı online işlerini, gerekse de offline işlerinin online ayağını çoktan kurmaya başladı bile.

Peki bunu yaparken nereden başlanıyor?

Tabii ki websitesinden.

Ama bu noktada ufak bir ayrıntı gözden kaçıyor; her websitesi websitesi değildir!

Birazdan konuşacağımız bu 3 olmazsa olmazı websitenize entegre etmezseniz; potansiyelinin çok altında, etkisiz bir websitene sahip olmuş olursunuz. Kişisel markanıza, yeni danışan veya müşteri kazanmanıza ve kazançlarınızı artırmanıza neredeyse hiç faydası olmayan bir websiteniz olur.

Diğer yandan, bu 3 basit web stratejisini websitenize entegre ederseniz; sizi hedef kitlenizin gözünde stratejik olarak konumlandıracak, kazançlarınızı artıracak, daha çok kişinin farkında olduğu bir websitesine sahip olmuş olursunuz.

Peki websitenize mutlaka entegre etmeniz gereken “olmazsa olmaz” bu 3 basit web stratejisi nelerdir?

İlk olarak, websitenize optin formu adı verilen kısa formları yerleştirerek, email listenizi oluşturmaya başlayın.

Burada yapmanız gereken çok basittir. Websitenize gelen kişilere, mail adresileri karşılığında ücretsiz olarak değerli bir içerik sunuyorsunuz. Bu içerik ilgili konuda basit bir blog yazısı, pdf dokümanı, ses dosyası veya bir video olabilir. Sitenize gelen kişiler ücretsiz olarak sunduğunuz bu değerli içeriğe erişmek için optin formuna mail adresilerini giriyor ve anında söz verdiğiniz ücretsiz içeriğe otomatik olarak erişirken ayni zamanda mail listenize de eklenmiş oluyorlar.

Bu web stratejisini sitenize entegre ederek hem toplu veya otomatik olarak göndereceğiniz emaillerle hedef kitlenize yardım ederek onlarla uzun süreli bir bağ kurmuş oluyorsunuz hem de dilediğiniz zaman tek bir email göndererek istediğiniz sayfaya trafik çekme potansiyeline sahip olmuş oluyorsunuz. Bu potansiyelin gücünü ve size neler getirebileceğini sanırım söylememe gerek yok. O yüzden, size ilk tavsiyem, websitenize optin formlarını yerleştirerek mail listenizi hemen oluşturmaya başlayın. Emin olun tek başına bu basit web stratejisi bile işinizi çok farklı bir boyuta taşıyacaktır.

Websitenizin ikinci olmazsa olmazı, sitenizde paylaşacağınız değerli içeriklerdir.

Özellikle bilgi ve uzmanlığı üzerinden kazanç elde eden uzman ve girişimciler için bu çok kritiktir. İçerik pazarlama stratejinizin temel ayaklarından biri olarak, websiteniz altında bir blog oluşturup, burada hedef kitlenizle belirli periyodlarda değerli içerikler paylaşınBu, hem sizi konunuzda uzman bir otorite olarak konumlandırmaya yardım edecek, hem hedef kitlenize güven verecek hem de onlarla aranızdaki bağı güçlendirecektir. Ayrıca bu içerikleri email listenizi oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Siteme bakarsanız, bunun uygulamalı örneklerini orada görebilirsiniz.

Ve 3. Olarak da websitenize viral, yani yayılabilirlik özelliği ekleyin.

Özellikle 2. noktaya parallel olarak, websitenizde mutlaka sosyal medya butonları kullanıp, paylaştığınız değerli içeriklerinizin yayılmasını sağlayın. İnsanlar blogunuzda paylaştığınız içeriklerinizi ayni sayfada tek bir tıkla beğenip paylaşabilsin. Bu şekilde hem bir etkileşim yaratmış olursunuz, hem içeriklerinizin ne kadar beğenildiği konusunda geribildirim alırsınız, hem de sosyal medyanın yayılabilirlik özelliği sayesinde websitenize sosyal medya üzerinden trafik akışı sağlarsınız.

Websitenizin basit ama etkili, bence “olmazsa olmaz” 3 web stratejisini konuştuk. Kısaca tekrar özetlemeye çalışayım…

1) Websitenize yerleştireceğiniz optin formları sayesinde mail listenizi oluşturmaya başlayın.

2) İki, hedef kitlenize yönelik kısa ama değerli içerikler hazırlayıp bunları belirli periyotlarda düzenli şekilde websitenizde paylaşmaya başlayın.

3) Özellikle içerik sayfalarınıza sosyal medya butonlarını entegre edip, tek bir tıkla hazırladığınız bu içeriklerin sosyal medyada beğenilip paylaşılmasını sağlayın. Unutmayın sosyal medya demek kolay yayılabilirlik demek ve bu da websitenize trafik ve yeni ziyaretçi akışı demek.

Bu 3 noktayı websitenize entegre ederseniz şu ankinden çok daha etkili bir websitene sahip olmuş olursunuz.

Eğer bu kısa videoyu beğenip faydalı bulmuşsanız, beğenin, paylaşın ve alt tarafa yorum ve düşüncelerinizi yazın.
Ayrıca, eğer bu videoyu blog’umda izlemiyorsanız, www.ErunAlbayrak.com’u mutlaka ziyaret edin. Asıl olay orada dönüyor.

Bir sonraki videoda tekrar görüşmek üzere.

Erün Albayrak

[social_links icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” icon_colors=”” box_colors=”” tooltip_placement=”” rss=”” facebook=”http://facebook.com/erunalbayrak” twitter=”http://twitter.com/erunalbayrak” instagram=”” dribbble=”” google=”https://plus.google.com/101452635002266851576/about” linkedin=”http://tr.linkedin.com/in/erunalbayrak” blogger=”” tumblr=”” reddit=”” yahoo=”” deviantart=”” vimeo=”” youtube=”http://youtube.com/erunalbayrak” pinterest=”” digg=”” flickr=”” forrst=”” myspace=”” skype=”” paypal=”” dropbox=”” soundcloud=”” vk=”” email=”” show_custom=”no” alignment=”left” class=”” id=””]

[/toggle][/accordian][fusion_text]

 

Not: Bu blog sizin için var ve günün sonunda bu blog’un nasıl şekilleneceğini sizden gelecek geribildirimler belirleyecek. Beğenin, paylaşın ve alt tarafa yorum ve düşüncelerinizi yazın. Sessiz kalmak olmaz:)[/fusion_text]


Tags

email pazarlama, içerik pazarlama, sosyal medya pazarlama, web stratejisi


You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 1. Erün bey merhaba,

  Web sayfamı kendim oluşturup ,yönetebilmek için eğitim alıyorum . Bu konuda Volkan beyin desteği oldu.
  Sizin eğitim ve sunumlarınızı birleştirip ,güzel bir çalışma ortaya koyacağım yakında …
  Teşekkürler / Selamlar

  1. Ortaya çıkacak çalışmanızı bizimle de paylaşın…”mükemmel” sıkıcıdır, o yüzden çalışmanızın “kusurlu” halini bir an önce görmek istiyoruz:)
   İyi çalışmalar.

 2. Çok güzel özetlemişsiniz teşekkürler. Ama ben sosyal medya ikonlarının pek işe yaradığını düşünmüyorum (bulundurmama rağmen :D ) malesef nsanların eli paylaş butonuna gitmiyor nedense.

  1. Değerli ve faydalı bulacakları içerikler paylaşırsanız, insanlar size bunun karşılığını vermekten asla çekinmezler:) Yeter ki blogunuzda, ilgi duydukları konuda, onlara yardımcı olacak yüksek değerde içerikler paylaşın…

   Yorumunuz için tşkler.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Subscribe to our newsletter now!